top of page

איך להתמיד בדברים שחשובים לכם?

אז איך עושים את זה? איך מפתחים התמדה בדברים שחשובים לנו?


אז בין אם מדובר בשינוי הרגלי תזונה או בספורט או בכל הרגל חדש שאנחנו רוצים להכניס לחיים שלנו

הדבר הראשון שיכול לעזור לנו לבחור בו מחדש בכל יום הוא למה

למה זה חשוב לי להכניס את ההרגל הזה לחיים שלי?

למה זה חשוב לי לעשות את המאמץ - על אף שאני יודע שזה לא יהיה קל?

איך החיים שלי יראו אחרי שההרגל הזה כבר יהיה חלק בלתי נפרד ממני?

מה אני רוצה להשיג? מה זה יתן לי?

למה דווקא זה ולא משהו אחר?


השאלות הללו הן שאלות מבהירות לנו באופן מדוייק יותר - לאן בדיוק אנחנו רוצים להגיע ואיזה הרגל בדיוק צריך לאמץ כדי להגיע לשם.


למשל אם חשוב לי להכניס יותר ספורט לחיים,

למה זה חשוב לי? כי אני רוצה לרדת במשקל? כי אני רוצה להרגיש טוב יותר עם עצמי? כי אני רוצה להתחזק? כי אני רוצה להיות חיונית ומלאת אנרגיה? 

לכל אחד ואחת מכן יכולה להיות תשובה אחרת לגמרי לשאלה הזאת והמוטיבציה להתמיד בהרגל תיהיה אחרת - בהתאם לסיבה.

אז אחרי שהבנו למה חשוב לנו להטמיע את ההרגל החדש הספציפי הזה יש כמה דברים שאפשר לעשות על מנת להקל על השיח הפנימי הזה שמשתולל בראש שלנו בכל פעם שאנחנו מתלבטים...אחד הדברים המשמעותיים שעוזרים לי להתמיד ולהקטין קצת את הרעש הפנימי הזה הוא להכניס ליומן. 

אם זה יום קבוע, למשל - בימי ראשון ב21:00 בערב אני עושה פילאטיס.

וגם אם זה לא יום קבוע אלא רק תכנון מראש, עצם זה שתכננתי וכתבתי ביומן שביום רביעי אני יוצאת לרוץ, המוח מכין את עצמו לזה שביום רביעי אני הולכת לצאת לרוץ. זה עוזר לתת מודע שלי להתכונן לזה והרבה יותר קשה לי להמציא תירוצים - אם זה כתוב יש הרבה יותר סיכוי שזה באמת יקרה.

דבר נוסף שעוזר הוא לקבוע עם מישהו נוסף - למשל - בימי שישי אני הולכת עם אופיר שלי לאימון בשיטה של עידו פורטל ולפעמים כשאחד מאיתנו קצת עייף או לא בא לו אז השני מרים אותו ומשכנע שאנחנו אוהבים את האימון הזה ושיהיה לנו כיף שם ביחד. 

דוגמה אחרת למחוייבות היא למשל להתעדכן מול חבר או חברה אחת לשבוע על ההספק או ההתקדמות של פרוייקט מסויים - שממש בא לי להתמיד בו.


עוד דבר שיכול לעזור לכם להתמיד הוא להשאיר את העניין שעליו אנחנו רוצים לעבוד  - בחוץ.

למשל - אם אני רוצה לקרוא 10 עמודים מתוך ספר מסויים בכל יום  - להשאיר אותו במקום נגיש יכול לעזור - כשאני רואה אותו קצת קשה לי להתעלם מזה שרציתי להתקדם ולקרוא יותר.

או אם אני רוצה לאכול יותר בריא אז להוריד מהשיש את כל הפיתויים המתוקים ולשים במקום צנצנת עם אגוזים או צלחת עם ירקות חתוכים - תעזור לי לנשנש בריא יותר כשאני קופצת למטבח ״רק להכין משהו לשתות״.

ובדוגמה של הספורט למשל - אם אני רוצה לעשות כושר הערב, להכין מראש את הבגדים או הנעליים ליד הדלת או במקום אסטרטגי ולא בארון - כדי שכשאני חוזרת הביתה הדבר הראשון שאני רואה הוא בגדי הספורט.

דבר אחרון שאני רוצה להגיד בקשר להרגלים שהרבה פעמים מאוד עוזר להדביק הרגל חדש להרגל ישן שכבר עובד לי. 

למשל - אם בכל יום אני חוזרת הביתה באותה דרך, אני יכולה להחליט שההרגל החדש שאני מכניסה הוא לתרגל פיתוח קול באוטו בדרך הביתה. אז ההרגל הישן שעובד הוא הדרך הקבועה הביתה וההרגל החדש הוא התרגול פיתוח קול.

דוגמה נוספת - אם אני רגילה לקום בכל בוקר ולהכנס למקלחת - אני יכולה להכניס הרגל חדש של לעשות מספר תרגילי כושר לפני שאני נכנסת למקלחת. (את הדוגמה הזאת לקחתי מאחד החברים שלי בפייסבוק על פוסט שהעלתי על הרגלים) ההרגל הישן והעובד הוא המקלחת וההרגל החדש הוא הספורט.

אם אתם יכולים להשתמש ביותר מאחד מהרעיונות שנתתי - זה אפילו יגביר את הסיכוי של ההרגל החדש להטמע.


אז אם אני חוזרת לדוגמה של הפילאטיס בימי ראשון:

זה גם ביום קבוע, זה גם אימון משותף עם אמא שלי ועם אחי - אז המחוייבות שלי היא לא רק לעצמי אלא גם אליהם, וגם זה מודבק להרגל אחר וקבוע - אני מסיימת ללמד והולכת לפילאטיס לפני שאני מתחילה את הנסיעה הביתה. 


אז אלו היו הדרכים שלי להתמיד בהרגלים שחשובים שלי.

ועכשיו אני אשמח לשמוע מכם - מה עוזר לכם להטמיע הרגלים חדשים ואיך אתם מצליחים להתמיד בהם?

Comments


 מעוניינים בעדכונים? 

להצטרפות לרשימת התפוצה וקבלת עדכונים השאירו את הפרטים בתיבה:

!תודה על הרשמתך

DSC_8007-Edit.jpg

היי לכם וברוכים הבאים לבלוג שלי. 
שמי מיטל ואני זמרת יוצרת ומורה לפיתוח קול. (ובכובע השני שלי - אני מאמנת צעירים ונוער עסוק לשינוי הרגלים ואפקטיביות).
כשאני נתקלת בבעיה או שאלה, אני פונה לרשת כדי למצוא תשובות.

כשחיפשתי תשובות לשאלות הנוגעות למקצוע שלי ברשת, נתקלתי במחסור עצום במידע ושיתופים.
הבלוג הזה כאן כדי לתת לכם מענה, תשובות ומידע אמין ונקי, על הדרך שלי כזמרת, כמורה כמאמנת ועל החיים עצמם.                                                                 עוד עליי...

bottom of page